Kuhu panna energia?

Seekord olen mina taaskord tagasi kirjutaja positsioonil. Ma olen ignoreerinud seda  juba pikalt, sest mu ajurakud on läinud suverežiimile ja pikad hommikud on veninud paljudel päevadel lõunasse või halvemal-paremal juhul isegi õhtusse. Minust on saanud poolekohaga ema kutsikale Torm, kes ööune veedab voodis ning lõunauinakuks nurub kohta süles. Nüüdseks on küll sülesolemine läinud tunduvalt raskemaks, sest käpad on kergelt välja veninud ning pea on tunduvalt raskem kui alguses, aga pika keerutamise tagajärjel õnnestub isegi peaagu perfektne asend magamiseks saavutada.

*Kuuleb sügavat norskamist sülest*

Suvele kohaselt on aeg lennanud ja peatada seda tundub võimatu. Jah, ma parem ei hakka sellele isegi energiat kulutama, sest iga hetk väärib nautimist ning täielikku kohalolekut. Ma olen avastanud enda jaoks, et üks asi on omada eesmärki ja sootuks teine asi on teha elus ajalise täpsusega plaane, sest kunagi ei tea, mis homne päev tuua võib. Jah, ajalise täpsuse all mõtlen ma aastat, mitte kellaaega, mil mingi inimesega kokku saada.

Rääkides aga energia kulutamisest, siis viimasel aastal olen ma hakanud enda seda suunama aina rohkem lugemisele. Ma ei loe kindlasti nii palju kui mõni teine minuvanune/noorem/vanem inimhing, aga vähemalt 1 raamat kuus peab olema loetud. Jah, rääkimata hunnik artiklitest, mis ma endle üritan sisse mahutada lisaks kõikidele tobedatele asjadele, mis haaravad mu silma nutiavarustes kui ta tavaelus. Too pidev lugemine on muutnud aga minu mõttemaailma nii erinevate vaadete kui ka kirjaniku enda osas. Tavapäraste ridade lugemise asemel on tekkinud kriitiline mõtlemine ning analüüsioskus. Jah, ma ei ütle, et ma nüüd kõige parem kriitik ja analüüsija oleks, aga vähemalt mingisugune areng on nende kuude jooskul toimunud. Ma ei teagi enam, kas ma olen uhkem selle lugemissaavutuse üle või just selle enesearengu üle. Ma ei ütle, et igaüks peaks nüüd lugema hakkama, aga väike enesearendus ei tee kunagi kellelegi halba. Pööra tähelepanu protsessile, mitte ilmtingimata sihtmärgile või lõpptulemusele, sest nii tundub antud teekond olevat kordades nauditavam.

ps! Minu kõige suurem lugemissoovitus see aasta kuulub raamatule “Factfullness”. Jah, too raamat võiks muuta isegi oma aja ära elanud haridussüsteemi. 

ps! Las Torm muudab te päeva killukese paremaks!

Põnevat enesearengut,

Lily

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s