Tülpimuse parim ravim

on

Täna on küll üks nendest päevadest, kus isegi mu kulmud higistavad. Temperatuurimõõt on kerinud 30 kraadi peale, aga mina lürbin ikka oma sooja kohvi koos koorega. Kohviku ülakorruse inimesed räägivad oma tugeva briti aksendiga õnnelikust eluviisist ja jagavad oma külluslikku naeru kõigiga. Seda võib vist kutsuda pühapäeva võluks?

Esimese ülikooli aasta peatükk on peaagu suletud. Jah, peaagu, sest viimased kaks koolitööd on veel hindamata, aga ma olen endast parima andnud. Ma pole enam väga oma ülikoolist üldiselt rääkinud, sest kõik, mis alguses tundus veider ja ebatavaline, oli ühel hetkel muutunud nii tavapäraseks. See tavapärane ei tähenda muidugi halba – ma õppisin õppima, tundma õppejõude, avama ennast kursakatele, avaldama arvamust ja “esinema” inglise keeles. Ma siiani naudin oma eriala, aga ausalt öeldes tabas mind viimasel kuul tõeline kevadväsimus ja tülpimus. Ma ei jaksanud enam lugeda südantmurdvaid artikleid vähihaigetest ja vaatama seejärel nende terve hunniku nende videoid. Ma väsisin sotsiaalmeediast kui ka tavameediast, aga ma pole kaotanud huvi oma eriala vastu. Nädala pärast pean ma otsustama oma teise aasta suuna – new media, coding või film/television. Hetkel olen ma oma südames langetunud otsuse minna film/television suunale, et saada osa rohkem praktilises vormis õppimisest ja arendada end pigem tulevase töötajana, mitte uurijana.

Nüüd kui ülikooli esimene aasta on südamelt ära saadud, siis oleks õige aeg rääkida suvest-reisimisest-seiklemisest-töötamisest. Ma broneerisin endale paar reisi juba talvel, mil motivatsioon vajas turgutamist. Minu esimeseks sihtkohaks üle tüki aja oli Barcelona, kuhu me Bibiga olime endale Ryanairi lennupilet 35 euriga saanud. Jah, täpselt nii lust see reisimine siit justkui ongi! See oli minu kolmas kord nende soojade hispaanlaste, hea toidu ja kõige armasamate tänavate vahel. Kuna meid kahte on võimalik küll 101% “foodideks” kutsuda, siis võite vaid ühe korra arvata, mida me sinna jahtima läksime?! Jah, head toitu ja veel paremat kohvi, sest mõnus seltskond oli juba eelnevalt garanteeritud! Me veetsime oma ööd kohalikus peres, kus fiesta käis ikka 00ni koos laste ja kõikvõimalike koduloomadega. Järjekordne lõbus kogemus juures! Jah, ja tagasi tulles toidu ja kohvi juurde – Barcelona võitis ikka ja jälle mu südame. Kui sa julged end meiega võrdväärseks “foodieks” kutsuda, siis peaks Barcelona olema kindlasti sinu “must go” listis. ps! ükski joodud jook ei sisaldanud plastikkõrt ja cappuccino kaerapiimaga on võimalik kätte saada ka 2 euriga. 

Järgmised 10 päeva veedan ma Amsterdamis, et valmistuda pikemaks seikluseks Itaalias. Nimelt on plaan visata üks seljakott selga, astuda EasyJeti lennukile ja leida end päikselisest Milanost. Sinna ma küll oma matkaselliga pidama ei jää, sest Rooma, Firence ja Cinque Terre vajavad rohkemat avastamist. Sellest reisist on mul plaanis teha ka pikem postitus – pakkimisest kuni lahtipakkimiseni. Kui kellelgi on jagada häid soovitusi seda sorti reisiks, siis ootan neid avasüli!

Peale Itaaliat ei paki ma veel asju kokku, et kohe esimese lennukiga Eestisse tulla. Kodumaale saabun ma 24. juuni öösel/25. juuni varahommikul, et saada osa eestlaste kergelt punetavatest näolappidest ning põnevatest üritustest. “Suvi on imede aeg,” ütles mu ema mängleva kerglusega mulle paar päeva tagasi. Ma tõesti usun seda ja loodan, et suvi toob kõigile palju ilusaid hetki, sületäie langeivaid tähti ning kustumatuid päikseloojanguid!

ps! Suur-suur aitäh kõigile, kes EBA andsid oma hääle kohv koorega blogile! Minu tunnustus kõigile, kes on võtnud ette blogimise teekonna! 

ps! Pisike pildiseeria Barcelonast!

Lõbusaid fiestasid,

Lily

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s