Lihtlabasest teretamisest

on

Ma olen oma kodus üksinda, kell tiksub vaikselt taustaks ja aknast kostub vee õrn sulin. Inimene harjub kõigega. Ma olin harjunud pideva üksindusega, aga miskipärast tunnen ma peale kõiki neid nädalaid veidralt. Veider on olla üksinda korteris, mis on viimased nädalavahetused majutanud mu pere ja sõpru, aga üksindus kulub vahelduseks taaskord ära. Ma tahan teha ruumi oma mõtetele, liikumisele kui ka õppimisele.

Oma viimase aja mõtted üritan ma mahutada siia. Peamiselt on need rännanud väga erinevatel teemadel – inimestest kodukohani ja suhetest olukordadeni. Ma olen täpselt seda tüüpi inimene, kes ütleb ja alles siis mõtleb tihtipeale, aga see mõtlemine pole lühiajaline. Pigem kestab see pikalt ja kerib ühe lause tõesliseks lõngakeraks.

Ma vaatasin kiirelt tagasi oma eelmise postituse kuupäevale. Peale seda olen ma teinud rohkem kui küll ja käinud maha samme rohkem kui küll. Oma vanematega sai Amsterdam vallutatud, kohv joodud ja vähe mekkivamat kraami kui järjekordne võileib söödud. Meid õnnistati hea ilma ja korduva päikesepõletusega. Jah, ma ei tea, kas viimast saaks just õnnistuseks nimetada, aga selle krabinäoga sain ma veel terve nädal ringi tuterdada. Veidral kombel annab ikka veel tunda, kui palju nägemata kohti isegi mulle Amsterdam pakub. Jah, minu viimase nädala avatuseks on olnud pisikine farm kõigest 15-minutilise jalutuskäigu kaugusel kodust.

Nii tollel kui ka järgmisel nädalavahetusel, mil mul õnnestus oma sõpru näha ja Hollandi kurikuulsal King’s Dayl osaleda, tuli mitmel korral jutuks välismaal elamine ning õppimine. Täpsemalt öeldes Hollandis elamine ja õppimine – kuidas? miks? mida see annab mulle? kas plaan on kodumaale naasta? miks üldse kodumaalt lahkuda? kuidas sa tead, et eriala sobib? mis-kus-kes? segadus.

Ma üritan need räägitud jutud ja plahvatusohtlik segasummasuvila nüüd üheks lõngajupiks vormida. Ma olen enam kui kindel siiani, et välismaale kolimine on olnud üks mu seni elatud elu parimaid otsuseid. Seda mitte ainult ülikooli ega parema kaerapiima kohvi pärast, vaid eelkõige iseenda pärast. Ma polnud siia tulles kindel, kas eriala sobib ja kas ma olen võimeline hakkama saama, aga siin ma olen. Esimese aasta lõpuni on jäänud 27 päeva, 5 koolitööd ja naksti ongi läbi! Ma olen üks nendest õnnelikest, kellel eriala valik õnnestus, aga ma hetkel pole kindel, kas ma päriselt tahaksin töötada antud valdkonnas. Eks elu ja aeg ise näitavad.

Peale esimest aastat pole mul küll tekkinud veel soovi kodumaale pikemaks ajaks naasta. Ma tunnen, kui palju need elatud kuud on minu harjumusi muutnud alates lihtlabasest teretamisest kuni inimeste ja rahvuste tolereerimiseni. Säh sulle, EKRE. Mul on veider lugeda Delfi uudiseid, kus kajastatakse, kuidas meie 1.3 millioni elanikuga riik ei suuda moodustada valitsust või kui too on moodustatud, siis paiskub õhku juba järjekordne skandaal. Juba nende sündmuste pärast on mul tulnud sisemine hasart näha veel rohkem maailma, et näha ja õppida kuidas elavad teised. Ma ei ütle, et teised rahvused ilmatingimata paremini elavad, aga järsku on meil miski jäänud kahesilmavahele või on nendel miskit õppida eestlaste veidratest kommetest. Ma leian, et iga inimene peaks miinimum paar kuud elama kuskil mujal, et tulla tagasi parema, tänulikuma ja rikkama minana. Ma kindlasti olen juba kõike seda, aga mitte piisavalt.

ps! ma olen tänavu Eesti Blogiauhindade “aasta uustulnuk” hääletuslistis. Kui sa leida, et Kohv koorega vääriks Sinu häält, siis võimalus selle andmiseks asub siin: https://blogiauhinnad.ee/haaletamine/

ps! pisike pildiseeria möödunud nädalavahetustest!

ps! ära unusta enesetäiendamist nii koolis kui ka elus! 

Mahlakat maikuud,

Lily

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s