Aeg ei sörgi

Ma ei tea, kuidas see taaskord juhtunud on. Minu eelmisest postitusest on enam kui nädal möödas, aga ma ei tunne seda. Aeg ei kõnni, sörgi ega hüppa. Too jookseb ja mina jooksen selle sabas. Hetkel on vaid joogipaus, et mõelda selja taha jäänud kilomeetrite peale.

Põhjus, miks ma enne (kohvi)pausi pole teinud, peitub ikka koolitöös, aga seekord on see segatud sõbranna külaskäigu, põneva ringkäigu kui ka kodumaa sünnipäevaga. Eelmisel nädalavahetusel tundsin ma end nagu kohalik giid – Google Maps võis taskusse jääda, kõik naljakad faktid hollandlaste kohta tulid järsku mälusopist meelde ja igas söögikohas sai ikka klaas suvist õlle joodud. Ma koostasin ka pisikese soovituslisti tulevastele Amsterdami külastajatele:

Muuseumid: Moco; Foam; Vincent van Gogh; NDSM erinevad galeriid

Söögi- ja joogikohad: Meatless District, Vinnies, Breakfast Club, Foodhallen, Meneer Nieges, Cafe de Jaren – pigem hommikusöök, Bagels & Beans – pigem hommikusöök, Coffee and Coconuts, Bar Mash, … list on alles tegemisel

Kohv: Kiosk by Eline, Vinnies, Coffee and Such, Caffe il Momento, Back to Black, Locals Coffee

Poodelmine: Nieuwendijk on peatänav, aga isiklikult soovitan minna pisematele tänavatele. Näiteks: Haarlemmerstraat, Huidenstraat, Wolvenstraat

Muu info: Kindlasti jaluta ringi de Pijp ja Jordaani piirkonnas; laupäeviti tõuse koos päiksega, et minna kohalikule turule – Albert Cuypmarkt ja Noordermarkt Boerenmarkt on minu tavapärased lemmikud; kõik ferry’d on tasuta, seega kasuta võimalust Põhja – Amsterdamis käia; rendi ratas, aga ära jää keset teed seisma!

ps! Kõik need kohad on minu isiklikud lemmikud, mida siiani olen külastanud, ja ei pruugi kattuda sinu omadega!

Peale seda nädalavahetust lõi mind aga reaalsus rusikaga silmaauku. Soe soovitus kõikidele tudengitele – ära kunagi mõtle, et ülikool on andnud sulle imekombel kergema koormusega nädalavahetuse, sest see on kõigest vaikus enne tormi. Õnneks minu tormi leevendas isa külaskäik, kellega möödus õhtu head veini juues ja juttu rääkides. Minu süda läks veel eriti soojaks, kui tema suust kõlasid sõnad: “Oeh, nii tore on jälle kodus olla.” See polnud veel kõik – neljapäeval sain ma ka võimaluse külastada Hollandi statistikaametit ja vaadata nende meediatiimi telgitagustesse. Minu kummardus kõigile, kes selle võimalikuks tegid! 

Jah, kui ma statistikaametist tagasi jõudsin, siis ootas mind kodus vaid katkine pesumasin, tühi külmkapp ja hunnik kodutööd. Nüüdseks on tühi külmkapp täitunud juurikatega, katkisest pesumasinast ma rääkida ei soovi ja õppimisest olen ma enam vähem jagu saanud. See muidugi tähendas reedest kuni pühapäeva lõunani raamatukogu kõige tagumise laua vallutamist, et enne presidendi kätlemistseremooniat joosta koju arvuti taha ja imeteda oma vanemaid. Õnnepisar minu põsel ja hüüe üle korteri “Nad on nii – nii – nii ilusad!” olid kindlasti selle pühapäeva tipphetkeks!

Joogipaus hakkab nüüd vaikselt otsakorrale jõudma ja minul on aeg edasi joosta. Ikka jalg jala ees ja sirge seljaga edasi.

ps! Haara igast võimaluses kinni!

ps! Kui miski teeb eriti õnnelikuks, siis hüüa see välja! 

ps! Pisike pildiseeria on seekord postitusega kaasas

Stabiilset pulssi,

Lily

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s