Ebatavaline kuld

Kolmapäeval otsustasin ma peale kirjutamist käia Solarisest läbi, et tuua filmilindilt ilmutatud pildid. Ma arvan, et see oli armastus esimesest silmapilgust, kui ma neid fotosid nägin – kõik olid nii omamoodi ja valgus mängis ühel pildil rohkem rolli kui teisel. Huvi filmilindiga pildistamise vastu kerkis lakke. Jah, nii lakke, et ma palusin isal terve keldri tühjaks tõsta, et leida üles perele kunagi pärandatud kaamera. Selline aparaat, mida kaunistavad vene kirillitsaga kirjutatud sõnad ning antiikne nahkkate selle ümber viitab tõelisele käsitööle. Ma olen nagu laps kommipoes… või jah, tänapäeval nagu laps järjekordset juutuubi videot avastamas.

Fotode imetlemine ei jäänud aga ainukeseks asjaks, mida ma kolmapäeval tegin. Peale söömist sain ma aru, et vedelemine ei ole ikka minu jaoks. Jah, ma tahan puhata, aga mitte ilmtingimata diivanil istuda terve päev, seega vedasin ma enda taguotsa Pääsküla rabarajale. See on ja jääb minu lemmikrabade hulka olenemata ilmast, aastaajast, seltskonnast või meeleolust. Ma olen elanud peaagu terve oma elu Pääskülas, seega võrdub see koht mulle pigem kindlusena ja ka seekord ei pidanud ma pettuma. Üksinda läbi lume sumbates kuulasin ma lund enda jalge all krabisemas, imetlesin neid lumevahuseid mände ja eemaldusin täielikult infomürast. Ma arvan, et tõeline puhkus võrdub iseenda eest hoolitsemisega – täpselt seda ma tegemas olingi.

See pisikene retk Nõmme mändide vahele andis mulle aga tahet märgata veel rohkem pisiasju enese ümber, minna rohkem loodusesse ja tegeleda sellega, milleks tavaliselt aega pole. Rääkides pisiasjade märkamisest, siis eile sattusin ma kohvikusse ühe isa ja tütrega, kes tellisid endale tee ja koogi ning lauda istudes avasid mõlemad oma raamatud. Silm puhkas neid vaadates – ei mingeid nutiseadmeid, vaid puhas rõõm üksteise kohalolust ja heast kirjandusest. Vahepeal on vaikimine tõesti ebatavaline kuld!

ps! Lähme koos loodusesse! 

ps! Palju Sina aastas loed?

Imelisi retki,

Lily

One Comment Add yours

  1. Mart says:

    30 raamatut + lopmata palju ajakirju, artikleid

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s