Narnia

on

Seekord võttis mul kõikide toiduelamuste ja emotsioonide seedimine tunduvalt kauem aega kui oleksin soovinud. Kalender on vahepeal kuud vahetanud, lifti asemel käin ma trepist ja tuul lennutab mind Mary Poppinsi kombel ikka raamatkokku ja tagasi koju. Mõistus ütleb, et õppimine on tarkuse ema, aga süda küsib, mis juhtub järgmises “Suitsi” osas. Nüüd pean ma mõistuse ja südame samale rajale juhtima – enne töö, pärast lõbu!

Kahjuks pole Hollandis jõulutunde tekkimine nii kerge tulema. Veel paar päeva tagasi säras taevas päike ja temperatuuri näidik kõikus 10 kraadi juures. Sellegi poolest otsustasin ma osta eelmine nädalavahetus bussipileti Maastrichti, kus avati legendaarne jõuluturg. Peale kolmetunnist veeremist Hollandi “Narniasse” ootas mind bussipeatuses särasilme Bridgit, kelle soe kallistus viis koheselt mõtted seljatatud nädalast eemale.

Reipal sammul jalutasime Bibi lemmikkohvikusse, kus kohv koorega oli täpselt sama nauditav kui seltskond ise. Jututeemad kulgesid ülikoolielust Eestisse, koertest vanuriteni ja peatusid siis pikemaks meie mõlema armastusel – toidul. Ma ei tea, kuidas see füüsiliselt võimalik on, aga too päev otsustasime kõike proovida. Jah, kalmaarirõngastest kuni suussulavate vahvliteni. Oma päeva lõpetasime kõrgusekartja lemmikatraktsioonil – vaaterattal. Ma pean ausalt tunnistama, et idee ise oli parem kui teostus, aga vähemalt premeerisime ennast peale närvide pingule tõmbamist jõuluse hotdogiga. Too päev viis mul naeratuse kõrvuni, täitis südame jõulurahu ja elevusega. Siinkohal saan ma ainult ühte öelda – järgmise korrani, Bibi!

Pühapäev hoidsin ma aga natukene madalamat profiili. Nii pärastlõuna kui ka õhtu sai taaskord veedetud mõnusate sõprade seltskonnas, kellega mekitud kokteilid ja toidud panid ilusa punkti terve nädalale. Jah, ma ei teinud alguses nalja, kui ütlesin, et vajasin seedimiseks aega. Ma tundsin end terve nädalavahetus nagu laps kommipoes, seega esmaspäev mõjus mulle nagu kuri onu, kelle kodus kommid on keelatud. Õnneks on aga kindlaks tehtud, et harva maiustamine toob rohkem positiivseid emotsioone ja paneb sind igat ampsu rohkem väärtustama.

Nüüd on mul jäänud teha veel kolm eksamit – Analysing Digital Media, Media Culture in Transformation ja Media Aesthetics. Ma kujutan ette, et antud pealkirjad ei pane kellelgi peas just eriti pirni põlema, aga kui kõik hästi läheb, siis on mul jaanuaris aega maa ja ilm, et pajatada natukene rohkem oma erialast, kurusekaaslastest ja ülikoolist. Hetkel surun ma hambad risti, eemaldan end suuremal osal sotsiaalmeediast ja annan endast rohkem kui kõik, et nautida südamerahus jõuluaega!

ps! Kui Sul on tekkind mulle küsimusi eriala, ülikooli või täitsa mingi X teema kohta, siis minu postkast on alati avatud selleks! 

ps! Alates pühapäevast kuni 22. detsembrini olen ma kättesaadav ainult oma perele ja lähedastematele sõpradele. Sotsiaalmeedia kahjuks ei aita eksameid edukalt teha. 

ps! Varsti pajatame juba pikemalt, aga seniks naudi kohvi koorega ja viska pilk peale pildiseeriale! 

Ootusärevust südamesse,

Lily

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s