Esimene mõte

Mulle pole siiani vist kohale jõudnud, et veetsin oma eelmise nädalavahetuse Eestis. Ma laadisin oma akusid veel pühapäeval, mil mu armas sõber veetis minuga aega kui ka esmaspäeval, kui tuli teha kiire “kohustuslik” külastus oma eelmisse kooli. Ma pole kindel, kas mu kiire tervenemise põhjus peitus just nendes pisikestes hetkedes või siiski  antibiootikumides, mis siiani mu kurgus kibedat maitset tekitavad.

Teisipäeva varahommikul ei andnud ma aga oma sügavale unele armu. Vedasin enda kaks jalga, kaks kätt, pea ja keha lennujaama, läbisin turvakontrolli ning vajusin siis Kohvri kohviku diivanile koos sooja cappuccino ja värkse saiakesega. “Ma tegin õige valiku, kui otsustasin minna Amsterdami õppima,” keerles mu peas mõte. Eesti on armas, aga kohati meenutab ta siiski pisikest küla. Suvi ja kevad on imeline aeg, sest ilusad ilmad joonistavad naeratuse ka kõige kurjema eestlase näole, kuid sügisel võtavad lühikesed päevad näoilmete üle võimust. Ma võin teile lubada, et ma ei näinud ühtegi naeratust Kaubamajas, seega kallis kaasmaalane – pane hea muusika mängima ja naerata!

Lennureisid võivad nii mõnigi kord tekitada vähemalt natukene ebamugavust või panna pähe jubedaid mõtteid. Mis siis, kui lennukiga peaks midagi juhutma? Kas see värin tähendas, et me kukume alla? Mis, mis, mis? Õnneks ma olen sellisest perioodist oma elus vist üle saanud, kuid teisipäevane Tallinn-Amsterdam lennureis ajas mulle küll judinad peale. Umbes minut peale õhtutõusu käis üle terve lennuki kaks väga valjut häiresignaali. Mu silmad olid vist suuremad kui tõllarattad ning kaks kätt pigistasid raamatut käte vahel. Esimene mõte peas oli, et ma lubasin oma emale ju kolme nädala pärast tagasi tulla, aga mis mis mis nüüd saab? Õnneks olen elus ja peaaegu terve. Edasine sõit sujus ilma viperusteta ning ma tunnen, et siiski pole lennuhirm minu üle võimust võtnud veel.

Koju jõudes valdas mind aga väsimus ja kukla tagumises osas kerkis kerge paanika selle nädala ees. Mu külmkapist vahib vastu vaid pakk porgandeid, ettevalmistus järgmiseks loenguks on tegemata ning põrandat kattis ühtlane tolmukiht. Step by step sai kõik asjad korda pandud, aga mõtted olid siiski mujal. Kohe nii mujal, et sõitsin järgmisel päeval rattaga vastu posti. Jah, ma sõitsin nii suure hooga vastu posti, et mu jalga kaunistab taaskord suur sinikas ning jalgratas pole ka just kõige paremas korras. Vot see on olukord, kus suhtumist mõjutab kõik. Mul oli valida, kas lähen nutan kodus patja, sest just sai ju tervis korda või võtan oma ratta ning kõnnin kooli. Muidugi valisin ma viimase. See pisike “õnnetus” pakkus mulle kui ka kursakatele veel terveks päevaks nii palju nalja, et õnnepisarad voolasid mööda põski. Vähemalt on mul nüüd tervisekindlustus, mille Eestist endaga kaasa tõin. Winwin!!

Nüüdseks olen saanud ma oma mõtted taas joonele. Eile valasin kuumale kohvile natuke koort ning istusin laua taha. Ma sättisin, lugesin ja korrastasin oma kooliasju 6 tundi. Kui ma olen närvis, siis aitab koristamine. Päris kasulik viis stressi leevendamiseks, eksole? Ma leian alati, et puhas tööpind aitab keskendumisvõimele korralikult kaasa. Soovitan soojalt proovida! Nüüd on tulemas veel kaks väga keerulist nädalat, mil valmima peavad videoprojektid, kirjanduse kokkuvõtted ja lühiuurimused. Viimaks saab ka “tere” öelda esimestele magamata öödele ja panna oma närvikava tõsiselt proovile.

ps! Ma olen viimased nädalad üritanud teha ka postitust toidust. Panna ühte potti kõik söömisharjumused, lemmikretseptid ja mõned kasulikud nipid. Ma luban teile, et järgmise kohvilonksuga loputame söögiteema viimaks alla. 

ps! Meeldetuletus – naerata rohkem!

Mahedaid sügistuuli,

Lily

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s