Pudru ja kapsad

Ma ju ütlesin teile, et järgmine postitus on vaid paari lonksu kaugusel! Ütlen ausalt, et natuke läks kauem aega kui paar lonksu, aga kuna iga mu postitus on tehtud koore ja armastusega, siis ei tahtnud ma eelmine nädal kiirustades oma mõtteid paberile visata.

Ma olen kõik need nädalad endaga siin olles suht karm olnud. Ilmselgelt pole ma kunagi olnud nagu mõni mu kursakaaslane, kes esmaspäeva hommikul ajab pastaka jointi‘ga segamini ja üritab oma tarkuseterasid sellega paberile panna. Mulle lihtsalt meeldib kord oma tegemistes, aga samas oskan ma endale sellega tihtipeale tahtmatu pinge peale panna. Nädalavahetus oli viimaks aeg lasta iseendal kõigest muust puhata ja võtta hetk oma sõpradele. Ma tõesti ei mõelnud mitte kordagi sellele, kuidas mu järgmine nädal välja näeb või milline kodutöö mind taaskord ees ootab. Ma tundsin end rohkem kui hästi ja mu naerudoos sai lisaks kõigele korraliku laengu. Nüüd olen ma aga tagasi töölainel. Värkse kohvi ja märkmetega.

Viimase nädala jooksul on paljud mu kursakaaslased tulnud mu kõrvale järjekordse ohkega ning sellele järgnenud lausega: “Mul on nii palju asju vaja teha, aga mul pole aega.” Tuleb tuttav ette? Armas, ma saan sinust aru. Kui keegi teine ei saa, siis mina kindlasti saan. Selleks et kõik asjad jõuaks aga õigeks ajaks tehtud nõuab palju planeerimist ja oskust öelda asjadele “ei”. Seda viimast ma siiani eriti teha ei oska. Vähemalt annan ma endast alati parima!

Ikka ja jälle – ma olen ju kõigest inimene. Ma tahan ka nädalavahetust nautida ja samas teha ära kõik vajalikud asjad, enne kui reede õhtu ukse taha ilmub ja sõpradega välja kutsub. Ma olen nädala jooksul kokku kogunud kõik need lihtsad nipid ja soovitused, mis võibolla ka teid edaspidi aitavad teha tavalisest nädalast üks produktiivne nädal ning lõpetada see meeldivatele asjadele keskendumisega. Vahepeal kukub järjekordne nädal ikka nagu pudru ja kapsad välja, aga pea meeles, et ükski asi ei juhtu üleöö. Anna endale aega ja ära ole iseendaga liiga karm, kui plaan kohe ei õnnestu. Sa oled ka ju kõigest inimene.

*Avab oma listi märkmikus*

  • Kalender – siiani olnud minu suurim abimees. Ma ütlen ausalt, et kipun olema pigem vanakooli inimene ja eelistan seetõttu paberkujul kalendit. Tavaliselt märgin ma oma kalendrisse laupäeval/pühapäeval kõik asjad, mis järgmisel nädalal vaja teha on. Nii tekib ülevaade, kui palju ma pean ka ajaliselt pühendama end mingi asja tegemisele.
  • Lugemised ja kodutööd – samuti osa minu kalendrist. Ürita jagada kõik kodutööd ja lugemised viie tööpäeva peale ära, et säästa nädalavahetusel oma aega. Kes siis tahaks esitada pühapäeval kell 23.59 oma kodutöö ja higistada sellepärast terve laupäeva?
  • Tänaseid tegemisi pole ka aastal 2018 mõtet visata järgmisse päeva – kui sa oled loonud endale kalendrisse plaani, siis pea sellest kinni. See ei tähenda muidugi, et kui sa täna jalaluu murrad ja sul homme sõna “trenn” seisab kalnderis, siis sa pead seda kindlasti tegema. Ohtutus eelkõige, fellas!
  • Toit – teema, millest tuleb ka kindlasti eraldi postitus lähiajal. Ma soovitan igaks nädalaks valida välja endale 2 retsepti. Mina kasutan näiteks Deliciously by Ella retsepte: https://deliciouslyella.com/category/recipes/. Maksimaalselt kokkan ma sealt endale 2 toitu nädalas, säilitan neid külmkapis, säästan tohutult aega ja kindlasti ka raha. Teine nipp on muretseda endale väiksed toidukotikesed, kuhu jagada igaks päevaks peotäie porgandeid või muid snäkke, mida vahepalaks krõmpsutada. Siis ei pea esimene näljaga kohe kiirtoidukasse jooksma ja väldid ka suurt kõhukorinat keset tundi.
  • Proovi vähem aega keskenduda sotsiaalmeediale – mina kui meediatudeng peaks kindlasti vastupidist juttu rääkima. Meedia on ilus, igapäevane ja pidevalt uuenev valdkond. Ma olen kõigega nõus, aga Instagram pole mul siiani veel kunagi aidanud järjekordsest peatükist raamatus võitu saada või pannud mind essees paremaid näiteid tooma. Oska meediat mõistlikult kasutada, kui sul on vaja nii nii nii palju asju teha ja aega kohe üldse pole. Igaks asjaks on oma aeg ja koht.

*Paneb oma listi märkmikus kinni*

*Võtab sõõmu oma kohvist*

Ma olen nüüdseks jõudnud 9. peatüki lõppu ja ma viimaks tunnen, et ka blogist on justkui väikestviisi “töö” kujunemas. Ma vabandan – üks mu unistuste töö kujunemas*. Aitäh, et olete sellel rännakul koos minuga!

Pikad paid,

Lily

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s